2017. február 4-én iskolánk csapata első alkalommal vett részt a Fonyódi Kolbászfesztiválon.

Ez a rendezvény az évek során országos rendezvénnyé nőtte ki magát, és idén már nyolcadik alkalommal rendezték meg. Csapatunkat szakoktatók és szakács tanulók alkották. Előzetes felkészülés után egy különleges, gombás zöldfűszeres "betyár kolbásszal" készültünk a megmérettetésre.

A versenyen 22 csapat vett részt, akik az ország több pontjáról érkeztek. A zsűrinek nagyon tetszett, hogy diákokat, a jövő szakembereit is beválogattuk a csapatba. Tanulóinknak különlegesen nagy élmény volt, hogy a magyar gasztronómia egyik legnevesebb képviselőjével, Benke Laci bácsival találkozhattak, közös képen szerepelhettek. A híres szakember ellátta őket tanácsokkal is, amiket hasznosíthatnak majd pályafutásuk alatt. A különleges készítményünket a zsűri különdíjjal jutalmazta.

A rendezvény mindannyiunk számára nagy élmény volt, és szeretnénk jövőre is részt venni rajta.

A csapat tagjai: Frank Dorina, Kovács Annamária 10.c osztályos tanulók, valamint Mészáros Zoltán, Bognár Ákos, Horváth Tamás, Péterffy György szakoktatók

ozio_gallery_nano